Хируршки инструменти | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Хируршки инструменти
Соновник

Хируршки инструменти

Можно е набрзо да се разболите.

Ако работите со хируршки инструменти

Ќе ви биде дадена опасна задача.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5360 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“