Хигиена | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Хигиена
Соновник

Хигиена

Ако се грижите за вашата хигиена

Ќе добиете големи пофалби.

Ако некој друг ви ја одржува хигиената

Ќе се радувате на добро здравје и долг живот.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5493 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“