Хартија | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Хартија
Соновник

Хартија

Ќе се скарате со некого.

Ако пишувате на хартија

Ќе испратите порака до некого со непријатна содржина.

Ако сечете хартија

Ви претстојат големи грижи.

Ако ви даваат хартија

Почитувани сте во околината.


Искината или истуткана хартија

Ќе ви простат за направената грешка.

Нечиста хартија

Ќе остварите голема заработка.

Испишана хартија

Ве очекуваат проблеми на работа.

Шарена хартија

Некој ви досадува.

Црна хартија

Ќе добиете лоши вести.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20172 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?