Хартија | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Хартија
Соновник

Хартија

Ќе се скарате со некого.

Ако пишувате на хартија

Ќе испратите порака до некого со непријатна содржина.

Ако сечете хартија

Ви претстојат големи грижи.

Ако ви даваат хартија

Почитувани сте во околината.


Искината или истуткана хартија

Ќе ви простат за направената грешка.

Нечиста хартија

Ќе остварите голема заработка.

Испишана хартија

Ве очекуваат проблеми на работа.

Шарена хартија

Некој ви досадува.

Црна хартија

Ќе добиете лоши вести.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 60%
Се испраќа...

(Вкупно: 841 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.