Хармоника | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Хармоника
Соновник

Хармоника

Ќе бидете вмешани во нечиста работа.

Ако свирите на хармоника

Ќе уживате во моментите поминати со вашиот партнер.

Ако слушате хармоника

Ќе ве снајде голема мака.

Ако држите хармоника

Ќе започнете тешка работа.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 34%
  • 7%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 498 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.