Харикири | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Харикири
Соновник

Харикири

Воздржете се од екстремни постапки во момент на афект.

Ако правите харикири

Вашата гордост и достоинство ќе бидат на највисоко можно ниво.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5360 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“