Хамбургер | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Хамбургер
Соновник

Хамбургер
= сендвич

Ако јадете сендвич

Сигнал дека сами си го уништувате здравјето или знак дека ќе пропуштите животна прилика.

Ако приготвувате сендвич

Ќе треба да вратите долг кој одамна сте го заборавиле.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 60%
Се испраќа...

(Вкупно: 846 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.