Фенер | Соновник
Соновник

Фенер

Ќе имате проблеми со луѓето од вашата околина.

Ако носите фенер

Внимавајте! Некоја ваша блиска личност е крајно дволична.

Ако стоите пред фенер

Бидете претпазливи во вашите дејствија.

Ако запалите фенер

Нема да бидете искрени кон личност која многу ви значи.

Ако изгаснете фенер

Ќе изгубите добар пријател.


Повеќе фенери кои горат

Ви претстои среќен и безгрижен период.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 9003 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.