Фенер | Соновник
Соновник

Фенер

Ќе имате проблеми со луѓето од вашата околина.

Ако носите фенер

Внимавајте! Некоја ваша блиска личност е крајно дволична.

Ако стоите пред фенер

Бидете претпазливи во вашите дејствија.

Ако запалите фенер

Нема да бидете искрени кон личност која многу ви значи.

Ако изгаснете фенер

Ќе изгубите добар пријател.


Повеќе фенери кои горат

Ви претстои среќен и безгрижен период.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?