Фар | Соновник
Соновник

Фар

Ќе имате голема среќа.

Запален фар ноќе

Ќе тргнете по вистинскиот пат.

Запален фар дење

Немојте непотребно да влегувате во конфликти.

Изгаснат фар

Ако сакате да заработите пари, ќе треба да работите напорно.

Скршен фар

Треба повеќе да им верувате на пријателите.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5904 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.