Фар | Соновник
Соновник

Фар

Ќе имате голема среќа.

Запален фар ноќе

Ќе тргнете по вистинскиот пат.

Запален фар дење

Немојте непотребно да влегувате во конфликти.

Изгаснат фар

Ако сакате да заработите пари, ќе треба да работите напорно.

Скршен фар

Треба повеќе да им верувате на пријателите.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18292 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?