Фалење | Соновник
Соновник

Фалење

Ако се фалите

Ќе бидете засрамени.

Ако некој друг се фали

Ќе ви се потсмеваат.

Ако фалите некого

Ќе стекнете нови пријатели.

Ако некој ве фали

Ќе бидете озборувани или измамени од луѓе на кои безусловно сте им верувале.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18567 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?