Фазан | Соновник
Соновник

Фазан

Не сте задоволни од вашиот живот.

Ако ловите фазани

Ви претстои неочекувана средба од која ќе бидете многу задоволни.

Ако јадете фазан

Здравјето ќе ве служи одлично.

Ако убиете фазан

Ќе остварите победа во нерамноправна битка.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?