Утка | Соновник
Соновник

Утка
= був

Симбол на тага.

Ако ловите бувови

Нема да успеете да го исполните ветеното.

Ако убиете був

За влакно ќе избегнете некаква опасност.

Ако чуете був

Предзнак за голема опасност или тешка болест.


Був кој лета

Околу вас имате многу лажни пријатели.

Мртов був

Ќе се соочите со проблеми на работното место.

Многу бувови

Ви претстои многу непријатен настан.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18289 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?