Утеха | Соновник
Соновник

Утеха

Ако барате утеха

Ќе чувствувате омраза и злоба.

Ако најдете утеха

Имате добри и искрени пријатели.

Ако не можете да најдете утеха

Некој ќе ви помогне во незгода.

Ако некој ве теши

Луѓето се сомневаат во вас и вашите постапки.

Ако тешите некого

Ќе бидете нечесно обвинувани.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18493 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?