Утеха | Соновник
Соновник

Утеха

Ако барате утеха

Ќе чувствувате омраза и злоба.

Ако најдете утеха

Имате добри и искрени пријатели.

Ако не можете да најдете утеха

Некој ќе ви помогне во незгода.

Ако некој ве теши

Луѓето се сомневаат во вас и вашите постапки.

Ако тешите некого

Ќе бидете нечесно обвинувани.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.