Уста | Соновник
Соновник

Уста

Ако ве боли устата

Ќе претрпите загуба.

Ако имате нешто во устата

Ќе се ослободите од некаков товар.


Крива уста

Ќе му нанесете зло на некого.

Отворена уста

Ви претстои период на немаштија.

Зашиена уста

Ќе успеете да заштедите пари.

Полна уста

Ве очекуваат пријатни моменти во домот.

Валкана уста

Ќе наидете на непријатности во личниот живот.

Голема уста

Ќе бидете принудени да бегате од нападите на луѓето околу вас.

Уста без заби

Ќе изгубите добар пријател.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5855 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.