Уста | Соновник
Соновник

Уста

Ако ве боли устата

Ќе претрпите загуба.

Ако имате нешто во устата

Ќе се ослободите од некаков товар.


Крива уста

Ќе му нанесете зло на некого.

Отворена уста

Ви претстои период на немаштија.

Зашиена уста

Ќе успеете да заштедите пари.

Полна уста

Ве очекуваат пријатни моменти во домот.

Валкана уста

Ќе наидете на непријатности во личниот живот.

Голема уста

Ќе бидете принудени да бегате од нападите на луѓето околу вас.

Уста без заби

Ќе изгубите добар пријател.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18292 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?