Услуга | Соновник
Соновник

Услуга

Ако му направите услуга на некого

Блиска личност ќе ве навреди.

Ако некој ви направи услуга

Ќе имате непријатности поради неуслужливи луѓе.

Ако барате услуга од некого

Ви претстојат прекрасни моменти со вашето семејство.

Ако некој ви бара услуга

Ќе се однесувате грубо кон некој ваш пријател или роднина.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6474 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.