Умирање | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Умирање
Соновник

Умирање

Ќе ставите крај на некое старо непријателство.

Ако некој умира

Ќе тагувате за човек кој многу го сакате.

Ако умирате

Ќе станете свесни колку вредите и тоа ќе ви овозможи да постигнете големи успеси.

Ако ваш пријател умира

Ве очекува несигурен живот.

Ако мајка ви умира

Напразно се грижите за нешто.

Ако татко ви умира

Морате да ги преиспитате вашите постапки.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18657 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?