Умилкување | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Умилкување
Соновник

Умилкување

Не се обидувајте да напредувате на работното место на нечесен начин.

Ако му се умилкувате на некого

Ве очекува краткотрајна среќа.

Ако некој ви се умилкува

Напразно се надевате дека желбите ќе ви се остварат.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?