Улица | Соновник
Соновник

Улица

Добар знак поврзан со вашата иднина.

Ако одите по улица

Ќе ви се врати нешто што сте го загубиле.


Осветлена широка улица

Ќе склопите нови познанства.

Темна тесна улица

Внимавајте да станете мета на озборувања.

Позната улица

Ве очекуваат бројни убави настани.

Пуста и непозната улица

Ќе бидете непријатно изненадени.

Улица полна со луѓе

Ќе бидете пријатно изненадени.

Долга улица

Ќе стекнете нов пријател.

Чиста улица

Среќата ви доаѓа оддалеку.

Крива улица

Ќе добиете покана за некаков настан.

Стрмна улица

Ви претстои лоша иднина.

Ископана улица или улица со дупки

Ќе наидете на пречки и тешкотии на работното место.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?