Удар | Соновник
Соновник

Удар

Ако удрите некого

Набрзо ќе бидете ставени на големи маки.

Ако некој ве удри

Ќе имате добра работа.

Ако почувствувате удар

Ви претстои добивка на лотарија. Учествувајте во игри на среќа.

Ако некој прими неочекуван удар

Неочекувано може да добиете големо богатство.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5923 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.