Удар | Соновник
Соновник

Удар

Ако удрите некого

Набрзо ќе бидете ставени на големи маки.

Ако некој ве удри

Ќе имате добра работа.

Ако почувствувате удар

Ви претстои добивка на лотарија. Учествувајте во игри на среќа.

Ако некој прими неочекуван удар

Неочекувано може да добиете големо богатство.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18739 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?