Убод | Соновник
Соновник

Убод

Убод од оса

Одредени лица од вашето опкружување сè повеќе ви завидуваат, а поради тоа расте и нивната омраза кон вас.

Убод од пчела

Некој ја злоупотребува вашата доверба.

Убод од комарец

Имате подмолен непријател.

Убод од трн

Член на вашето семејство ќе се разболи.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.