Убод | Соновник
Соновник

Убод

Убод од оса

Одредени лица од вашето опкружување сè повеќе ви завидуваат, а поради тоа расте и нивната омраза кон вас.

Убод од пчела

Некој ја злоупотребува вашата доверба.

Убод од комарец

Имате подмолен непријател.

Убод од трн

Член на вашето семејство ќе се разболи.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18329 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?