Термити | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Термити
Соновник

Термити
= мравки

Неочекувано ќе заработите многу пари.

Ако ве полази мравка

Ви претстојат големи семејни проблеми.

Ако убивате мравки

Во вашето семејство има личност која се грижи за сите, но не ја добива вашата љубов.

Ако намерно газите мравки

Невнимателни сте кон членовите на вашето семејство.


Мравки во вашиот кревет

Ви претстои период исполнет со нервози.

Мравки во вашиот дом

Материјалната состојба значително ќе ви се подобри.

Многу мравки

Ќе започнете нова работа која ќе ви носи многу пари.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19924 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?