Темјанушка | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Темјанушка
Соновник

Темјанушка

Скромноста навистина е доблест, но луѓето ќе ве ценат помалку ако не пронајдете начин да се пофалите.

Ако берете темјанушки

Ви претстои свршувачка.

Ако му подарите темјанушка на некого

Ве очекува голема семејна радост.

Ако некој ви подари темјанушка

Ќе склучите брак.

Ако се китите со темјанушки

Се наоѓате во центарот на вниманието во вашето друштво.


Бела темјанушка

Во наредниот период ќе преовладува хармонија во односите со партнерот и семејството.

Жолта темјанушка

Ќе извлечете материјална придобивка од нешто.

Сина темјанушка

Ќе доживеете големо задоволство.

Црвена темјанушка

Ви претстои особено радосен настан.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19904 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?