Темјанушка | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Темјанушка
Соновник

Темјанушка

Скромноста навистина е доблест, но луѓето ќе ве ценат помалку ако не пронајдете начин да се пофалите.

Ако берете темјанушки

Ви претстои свршувачка.

Ако му подарите темјанушка на некого

Ве очекува голема семејна радост.

Ако некој ви подари темјанушка

Ќе склучите брак.

Ако се китите со темјанушки

Се наоѓате во центарот на вниманието во вашето друштво.


Бела темјанушка

Во наредниот период ќе преовладува хармонија во односите со партнерот и семејството.

Жолта темјанушка

Ќе извлечете материјална придобивка од нешто.

Сина темјанушка

Ќе доживеете големо задоволство.

Црвена темјанушка

Ви претстои особено радосен настан.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8946 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.