Темјан | Соновник
Соновник

Темјан

Ќе ве надмудрат.

Ако некој ви дава темјан

Ќе склопите ново пријателство.

Ако почувствувате мирис на темјан

Ќе добиете добри вести кои ќе ви влеат надеж.


Запален темјан

Ќе се заљубите.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19905 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?