Температура | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Температура
Соновник

Температура

Ако имате покачена телесна температура

Непотребно сте загрижени за нешто.

Ако му мерите температура на некого

Не брзајте со проценувањето на луѓето и не давајте непромислени совети.

Ако сами си мерите температура

Споредете ги вашите резултати со постигнувањата на вашите соперници.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19905 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?