Тело | Соновник
Соновник

Тело

Ако телото ви е поголемо отколку во реалноста

Ќе бидете почитувани и ценети.

Ако телото ви е помало отколку во реалноста

Ви претстои период исполнет со многу грижи.

Ако имате убаво витко тело

Луѓето уживаат во вашето друштво.

Ако имате дебело тело

Ќе имате проблеми поврзани со вашиот имот.


Многу слабо тело

Ќе живеете во сиромаштија.

Многу дебело тело

Ќе бидете богати, но несреќни.

Голо тело

Ќе дознаете нешто лошо за вас.

Облечено тело

Ќе се збогатите.

Осакатено тело

Опасност од страшен инцидент.

Тело без глава

Ќе бидете многу збунети и расеани во претстојниот период.

Тело обраснато со влакна

Ве очекува голема радост и среќа.

Тело завиткано во чаршаф

Ќе ја загубите вашата репутација.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19905 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?