Телефон | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Телефон
Соновник

Телефон

Ви претстои разделба со многу близок пријател.

Ако зборувате на телефон

Некој нема да го оствари тоа што ви го ветил.

Ако некој друг зборува на телефон

Ќе претрпите загуба.

Ако чуете ѕвонење на телефон

Имате непријател или конкурент каде што најмалку очекувате.


Расипан телефон

Ќе слушнете сомнителни вести кои треба да ги примите со резерва.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8946 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.