Телефон | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Телефон
Соновник

Телефон

Ви претстои разделба со многу близок пријател.

Ако зборувате на телефон

Некој нема да го оствари тоа што ви го ветил.

Ако некој друг зборува на телефон

Ќе претрпите загуба.

Ако чуете ѕвонење на телефон

Имате непријател или конкурент каде што најмалку очекувате.


Расипан телефон

Ќе слушнете сомнителни вести кои треба да ги примите со резерва.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19903 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?