Тајна | Соновник
Соновник

Тајна

Ако криете некаква тајна

Ќе имате голема среќа и ќе избегнете некаква опасност.

Ако дознаете некаква тајна

Некој крие од вас нешто што ви е многу важно.

Ако некој ви довери тајна

Треба да се заштитите од лажни озборувања.

Ако издадете некоја тајна

Ќе повлечете лош деловен потег или ќе се посрамотите пред вашите претпоставени.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18248 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?