Тајна | Соновник
Соновник

Тајна

Ако криете некаква тајна

Ќе имате голема среќа и ќе избегнете некаква опасност.

Ако дознаете некаква тајна

Некој крие од вас нешто што ви е многу важно.

Ако некој ви довери тајна

Треба да се заштитите од лажни озборувања.

Ако издадете некоја тајна

Ќе повлечете лош деловен потег или ќе се посрамотите пред вашите претпоставени.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9438 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.