Тапа | Соновник
Соновник

Тапа

Некоја ваша тајна ќе биде откриена.

Ако ставате тапа на шише

Обидите да промените нешто ќе ви бидат безуспешни.


Пластична тапа

Некој ќе ви побара совет.

Плутена тапа

Страста која ја чувствувате кон одредена личност е заемна.

Метална тапа

Ќе имате материјални придобивки од некој ваш ангажман.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10817 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.