Саѓи | Соновник
Соновник

Саѓи

Ќе се соочите со премногу непријатности на патот кон успехот.

Ако сте прекриени со саѓи

Ќе имате среќа во љубовта, но и на професионален план.

Ако некој друг е прекриен со саѓи

Ќе најдете добра работа.

Ако отстранувате саѓи од вас

Треба да ги отстраните неоснованите сомнежи.

Ако чистите саѓи

Ќе треба да докажете дека сте невини.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6587 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.