Сачма | Соновник
Соновник

Сачма

Ве очекуваат непријатности.

Ако собирате сачми

Ќе се грижите за помладите членови на вашето семејство.

Ако чуете свирење од сачма

Ви се заканува голема опасност.

Ако пред вас падне сачма

Ваш голем непријател ќе ја изгуби моќта или влијанието.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5853 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.