Сачма | Соновник
Соновник

Сачма

Ве очекуваат непријатности.

Ако собирате сачми

Ќе се грижите за помладите членови на вашето семејство.

Ако чуете свирење од сачма

Ви се заканува голема опасност.

Ако пред вас падне сачма

Ваш голем непријател ќе ја изгуби моќта или влијанието.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18326 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?