Сафир | Соновник
Соновник

Сафир

Ако купувате или подарувате сафир

Ве очекува возбудлива и емотивна ноќ.

Ако носите накит со сафир

Совет од ваш пријател ќе ве заштити од голема грешка.

Ако изгубите сафир

Ви претстои тажен период.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18682 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?