Сардина | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Сардина
Соновник

Сардина

Ако јадете сардина

Многу луѓе ќе ви бидат љубоморни.

Ако некој друг јаде сардина

Не бидете љубоморни или непријателски настроени кон новите познаници или колеги.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6282 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.