Сандак | Соновник
Соновник

Сандак

Ве демне сериозна опасност.

Ако носите сандак

Ќе склучите лоша зделка.

Ако поместувате сандак

Ќе наидете на тешкотии во работата.

Ако отварате сандак

Ви претстои период исполнет со грижи.


Полн сандак

Ви претстои бурен период, но ќе имате можност да остварите голема заработка.

Празен сандак

Ви претстои досаден период.

Сандак полн со злато

Некоја ваша желба ќе се исполни.

Сандак полн со алишта

Ќе стекнете богатство.

Стар сандак

Ќе се соочите со проблеми во личниот живот.

Скршен сандак

Ќе бидете огорчени од нешто.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6290 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.