Салфетка | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Салфетка
Соновник

Салфетка

Ќе се справите со задача која ви изгледала невозможна.

Ако се бришете со салфетка

Ќе бидете предмет на озборување.

Чиста салфетка

Ви претстои особено пријатен период.

Нечиста салфетка

Некој ваш близок ќе ја изгуби довербата во вас.

Ако туткате салфетка

Ќе добиете покана за важен настан.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18292 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?