Салама | Соновник
Соновник

Салама

Ќе бидете унапредени.

Ако јадете салама

Здравствената состојба ќе ви биде одлична во периодот што доаѓа.

Ако некој друг јаде салама

Некоја ваша желба ќе ви се исполни.

Ако купувате салама

Ви претстојат семејни спорови и несогласувања.

Ако купувате многу салама

Вашето семејство наскоро ќе се прошири со нов член.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6282 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.