Саке | Соновник
Соновник

Саке

Ако пиете саке

Ќе се збогатите или ќе постигнете успех во некои преговори.

Ако некој друг пие саке

Ќе се соочите со административни проблеми или непријатности поврзани со документи.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.