Сад | Соновник
Соновник

Сад
= чинија

Имате големи амбиции. Не се откажувајте од нив.

Ако купувате чинии

Очекувајте гости.

Ако скршите чинија

Навреме ќе се откажете од идеа која би ви донела само загуба.

Ако миете чинии

Ќе успеете да се ослободите од негативните емоции предизвикани од некое големо разочарување кое сте го доживеале неодамна.


Полна чинија

Ќе имате тешкотии при реализирањето на вашите планови, но на крајот сепак ќе успеете да ги остварите.

Празна чинија

Ќе загубите нешто важно.

Скршена чинија

Ќе ве следи среќа.

Мала чинија

Ви претстои семејна веселба.

Нова чинија

Набрзо ќе ја дознаете вистината за некој настан од минатото.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.