Сабја | Соновник
Соновник

Сабја

Ве очекуваат многу предизвици.

Ако се борите со сабја

Ви претстои весел период.

Ако ве ранат со сабја

Ве очекуваат грижи.

Ако раните некого со сабја

Ќе ги победите вашите непријатели.

Ако сечете нечија глава со сабја

Некој ќе ви направи добра услуга.

Ако носите сабја во рацете

Ќе ја искористите вашата моќ и ќе победите во некаков спор.

Ако загубите сабја

Ќе ја изгубите вашата чест.

Ако ви подарат сабја

Ве очекува кратко патување.

Ако вежбате со сабја

Вашите квалитети ќе дојдат до израз во одредена ситуација.


Остра сабја

Ќе постигнете успех.

Скршена или тапа сабја

Ве очекува непријатен разговор.

’Рѓосана сабја

Вашето достоинство ќе биде нарушено.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 6282 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.