Рајбер | Соновник
Соновник

Рајбер

Ако отворате или затворате рајбер

Денес не преземајте никаква одговорност.


Отворен рајбер

Не се потпирајте на туѓите совети кога се работи за вашата материјална состојба.

Затворен рајбер

Луѓето уживаат во разговорите со вас.

Скршен рајбер

Здравјето ќе ви биде кревко во претстојниот период.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?