Раѓање | Соновник
Соновник

Раѓање

Вашето семејство ќе се прошири со нов член или ќе стекнете нов млад пријател.

Ако раѓате

Ако сте жена – ќе имате среќен брак. Ако имате семејство – ќе се двоумите за нешто. Ако не сте во брак – здравствената состојба ќе ви се влоши. Ако сте маж – ќе бидете наклеветени.

Ако родите повеќе од едно бебе

Ќе најдете нова, подобро платена работа.

Ако некој друг раѓа

Ќе успеете да ја постигнете вашата главна цел во животот.

Ако ѝ помагате на некоја жена да роди

Ќе добиете одлични вести поврзани со вашата иднина.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?