Рало | Соновник
Соновник

Рало

Ве чека тешка работа во која ќе треба да вложите многу труд.

Ако работите со рало

Набрзо ќе се разболите.

Ако купувате рало

Ќе водите луксузен живот.


Скршено рало

Внимавајте! Ве демне сериозна болест.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3338 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?