Ракување | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Ракување
Соновник

Ракување

Ако се ракувате со некого

Ќе се срамите од вашата работа.

Ако некој друг се ракува

Ќе станете финансиски или емоционално зависни од некого.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3338 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?