Ракоплескање | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Ракоплескање
Соновник

Ракоплескање

Ако ракоплескате

Ќе постигнете успех на работното место.

Ако вам ви ракоплескаат

Ќе се залажувате самите себе.

Ако чуете ракоплескање

Желбите нема да ви се исполнат.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3339 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?