Ракопис | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Ракопис
Соновник

Ракопис

Ако читате туѓ ракопис

Најпрво треба да ги решите вашите сопствени проблеми, а дури потоа проблемите на другите.

Ако проучувате ракописи

Ви претстои тежок и мачен период.


Убав ракопис

Ќе напредувате на професионален план.

Нечитлив ракопис

Вашите желби и амбиции целосно ќе се разминуваат со плановите на вашиот партнер.

Древен ракопис

Ќе ги победите вашите непријатели.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3339 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?