Ракија | Соновник
Соновник

Ракија

Не се двоумете! Направете го она што сте го планирале.

Ако пиете ракија

Ќе добиете добри вести.

Ако некој друг пие ракија

Имотната состојба ќе ви се подобри.

Ако варите ракија

Ќе ви се исполни некоја желба.

Ако некој друг вари ракија

Ве очекуваат убави денови.

Ако продавате ракија

Ви претстои период исполнет со грижи.

Ако точите ракија

Ќе остварите заработка.

Ако горите ракија

Ќе се ослободите од некое зло.


Сливова ракија

Ќе бидете вовлечени во скандал.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3335 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?