Ракавици | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Ракавици
Соновник

Ракавици

Очекувајте официјална посета.

Ако носите ракавици

Ќе имате добра здравствена состојба.

Ако ги вадите ракавиците од рацете

Ќе бидете потчинети.

Ако купувате ракавици

Ќе имате пријатни гости.

Ако најдете ракавици

Ќе ви се случи неочекуван среќен настан.

Ако загубите ракавици

Ќе ја изгубите сигурноста која ви ја давала некоја личност.


Бели ракавици

Симбол на среќа.

Црни ракавици

Ќе се разболите.

Стари ракавици

Ќе направите ужасна грешка.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3328 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?