Ракави | Соновник
Соновник

Ракави

Периодов не е поволен за учество во игри на среќа.

Нечист ракав

Ќе ги победите вашите непријатели.

Кус ракав

Ќе се почувствувате засрамени.

Многу долг ракав

Ќе имате неуспешен брак или ќе претрпите неуспех при исполнувањето на некоја важна задача.

Облека без ракави

Нема да ја добиете заслужената награда или ќе бидете лишени од наследство.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?