Рак | Соновник
Соновник

Рак

Ќе доживеете големо задоволство или ќе се впуштите во љубовна авантура. Ако сте болни – ќе оздравите.

Ако јадете рак

Ќе остварите заработка.

Ако приготвувате рак

Ви претстои период исполнет со многу среќа.

Ако ве штипне рак

Ќе претрпите мала загуба.

Ако ловите ракови

Внимавајте на вашата здравствена состојба.


Живи ракови

Ќе се соочите со опасности и пречки. Колку повеќе ракови сте сонувале, толку повеќе непријатности ќе имате.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3341 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?