Разочарување | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Разочарување
Соновник

Разочарување

Ако се разочарате од нешто

Ќе стигнете до успехот одејќи по најтешкиот пат.

Ако некој друг се разочара од нешто

Треба да научите да бидете потрпеливи.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3339 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?