Ако разменувате алишта со некого | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Размена
Соновник

Размена

Ако разменувате нешто со некого

Ќе имате кавга со блиска личност или пријател.

Ако разменувате пари со некого

Ќе се збогатите.

Ако разменувате алишта со некого

Ќе влезете во бурна расправија за небитни работи.


Размена на улоги

Ќе престанете да се двоумите за нешто и конечно ќе донесете одлука.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5463 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“