Размена | Соновник
Почетна » Забава » Соновник » Размена
Соновник

Размена

Ако разменувате нешто со некого

Ќе имате кавга со блиска личност или пријател.

Ако разменувате пари со некого

Ќе се збогатите.

Ако разменувате алишта со некого

Ќе влезете во бурна расправија за небитни работи.


Размена на улоги

Ќе престанете да се двоумите за нешто и конечно ќе донесете одлука.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3334 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?